Novinky v Centru Života

INTUITIVNÍ TANCE

Probuďte v sobě bohyni

V dávných dobách vytvářely ženy ženská společnství, v nichž společně uctívaly svoji sílu. Byly si vědové svojí vnitřní moudrosti a krásy. V tanci prožívaly svojí ženskost... Prožijte ji taky! Pojďte se rozvlnit v rytmu hudby a zapomenout na to, jestli se někdo dívá. Pojďte být divoké! Rozvibrujte svoje strnulá ženská těla. Dovolte si uvolnit se, zahodit všechny představy o svém těle a o tom, jestli jsou vaše pohyby odpovídající.

Všichni jsme bohyně, ale v dnešním mužsky orientovaném a na výkon založeném světě, často blokujeme svou ženskou energii. Klíčem k jejímu probuzení může být právě tanec...

PortDeBras

PortDeBras je originální cvičební aerobní program typu Body & Mind (do stejné skupiny řadíme jógu, Pilates, tai-chi), který vznikl spojením prvků moderního tance a baletu s principy posturálního a balančního tréninku. Zakladatelem tohoto nového fitness fenoménu je Julia Papi.

PortDeBras zvládne každý, nevyžaduje žádnou předchozí taneční nebo pohybovou průpravu.

  • Harmonicky posiluje a protahuje svaly celého těla, mobilizuje páteř a zlepšuje pohyblivost kloubů. Zapojuje hluboké svaly centra těla. Výsledkem je přirozeně ladný a zdravý pohyb.
  • Zvyšuje flexibilitu, sílu i rychlost, díky aerobnímu charakteru se při něm spalují kalorie.
  • Největším přínosem je radost z pohybu.

Každá lekce PortDeBras začíná důkladným prohřátím, následuje sekvence jednoduchých prvků, kterou postupně zdokonalujeme do podoby konečné choreografie. Všechny sestavy jsou snadno zapamatovatelné a plynule přecházejí jedna v druhou. Hodina končí krátkým posilováním, protažením a uvolněním.

Lektor: KATEŘINA HASSELROT PRANTLOVÁ TEL: 731 129 167 EMAIL: HASSELROTPDB@SEZNAM.CZ

REZERVACE MÍSTA NUTNÁ TELEFONICKY! Lekce probíhají 1x za 14 dní od 25. září 2021.

Těšíme se na Vás.

ČCHI-KUNG / GRAFOTERAPIE / ETIKOTERAPIE

LOONA DANCE

                                   Prožitkový tanec pro ženy

Loona dance je taneční koncept pro ženy, který působí na rovině fyzické, energetické a duševní. Výrazně zlepšuje gynekologické potíže, zpevňuje pánevní dno a uvolňuje i posiluje celou pánevní oblast. Pomáhá rozvíjet sebelásku a rozvíjet vědomě své ženství. Uvolňuje potlačené emoce, uzemňuje, čistí mysl a srdce. Pomáhá uzdravit ženy na všech úrovních. Protančíme si archetypy jednotlivých fází cyklu ženy, spojíme se svým energetickým centrem a se svým srdcem, tančit budeme jemně i divoce, zpívat uvnitř i nahlas, zažijeme spojení žen v jednom kruhu, uvolníme se do radosti z ženství a prožijeme i hluboké propojení se sebou i s druhými ženami.
Cena 300 Kč předem nebo 350 Kč na místě. rezervace: mirinovakova@outlook.cz nebo na tel.č.: 773 819 361

TANEČNÍ WORKSHOP

VEDEN PROFESIONÁLNÍ TANEČNICÍ
NADEZDOU NAZAROVOU

Ženské zdraví

MUDr. Helena Máslová

DÍLNIČKY PRO VAŠE DĚTIČKY

MASÁŽE MIMINEK a RELAXACE MAMINEK

FILIPÍNSKÉ DUCHOVNÍ LÉČENÍ

CO JE FILIPÍNSKÉ DUCHOVNÍ LÉČENÍ? Filipínské duchovní léčení je přímý přenos absolutního vědomí - duchovní energie ze Zdroje na člověka. Vědomí, tedy duchovní síla, tvoří tělo, mysl, duši a ducha = individuální vědomí člověka v lůně každé matky na celém světě. Pokud tato duchovní, inteligentní, láskyplná síla dokáže stvořit člověka, pak dokáže člověku ulevit od potíží, pokud člověk věří Bohu, léčiteli, je bez odporu a je otevřen působení duchovních sil. Jde o spolupráci individuálního vědomí člověka s univerzálním vědomím Zdroje. "Děj se vůle tvá" je klíčem k uzdravení.
KDO BUDE LÉČIT?
FILIPÍNSKÝ DUCHOVNÍ LÉČITEL: JOSUE ANGSANTO PALITAYAN
Josue je synem slavného filipínského spirituálního léčitele Placida Palitayana, je mu 36 let, pochází z Baguio city na Filipínách. V historii rodiny Placida Palitayana bylo a je řada léčitelů, kteří léčí duchovním způsobem, bylinami a tradiční filipínskou medicínou. Placido Palitayan se svým synem Josuem jezdili do České republiky, kde léčili v Hejnicích na severu Čech. Poslední návštěva v České republice byla v roce 2011. Josue nyní navazuje na svého otce Placida Palitayana a pokračuje v jeho poslání a duchovní misi.

REZERVACE MÍSTA PŘES REZERVAČNÍ SYSTÉM.


ČCHI-KUNG
pro začátečníky i pokročilé

Nechte se vést cestou čchi-kung, která směřuje k objevení většího štěstí a radosti, duševní i tělesné pohody, vnitřního klidu, síly, harmonie a bohatství v životě.


Čchi-kung je meditací v pohybu. Je to cvičení, které vychází z tradičních čínské medicíny. Ta říká, že v těle každého člověka obíhá energie Čchi po energetických drahách - meridiánech. Pokud je někde překážka, nastane nemoc.

Sestavy cviků čchi-kung dokáží energii kultivovat, rozproudit v celém těle a energetické dráhy udržovat průchodné. Proto vás toto cvičení dokáže uvolnit, nabít energií a pozitivně naladit.

Mimo to procvičíte také svoji pružnost, získáte větší rovnováhu, posílíte svaly a uvolníte nahromaděný stres i emoce a zklidníte svou mysl.

Cvičení je vhodné pro každého bez rozdílu věku. Lekce jsou fyzicky nenáročné, zvládne je každý, kdo má chuť pracovat se svým tělem a myslí. Cviky provádí každý podle svých možností.

Pohyby cviků jsou snadno zapamatovatelné a v kurzech pro začátečníky jim věnujeme dostatek času, aby je každý zvládl provést správně. V kurzech pro pokročilé na tyto základy navazujeme a věnujeme se také práci s energií.

Cvičení probíhá pod přátelským vedením v malých skupinách tak, abych se vám jako lektor měla možnost věnovat.

Na cvičení je vhodné mít pohodlné oblečení, pohodlné přezůvky, může být sálová obuv nebo silné ponožky, podložku pro odpočinek a meditaci.

Více informací na webu:

https://www.andrea-frei.cz/events/lekce-cchi-kung-pro-zacatecniky-i-pokrocile_tabor/

BUBNOVÁNÍ S DJEMBE

KAŽDÝ ČTVRTEK (začínáme od 7.10. 2021)

začátečníci 14:30 - 15:15

pokročilí 15:15 - 16:00

Poznejte kouzlo afrických bubnů! Děti jsou schopné vystupovat se skupinou Hakuna Matata pod vedením zkušeného a charismatického bubeníka Romana Jacka Urbana. Lektor dojíždí z Jindřichova Hradce do Tábora již třetím rokem a s dětmi mají za sebou několik vystoupení, která brala dech.

Nyní se znovu otevírá možnost pro začínající umělce - bubeníčky. 

PRO DĚTI OD 5 LET

CENA: 150 Kč/ lekce (platí se na měsíc dopředu)

Více informací na www.hakunamatata.cz.

Kontakt na lektora a přihlášky emailem: jack.hakunamatata@seznam.cz nebo
na tel: 606 135 476.

Sukshma Vyayama

KAŽDOU STŘEDU 18:30 - 20:00


Sukshma Vyayama je výjimečná a silná praxe, jejíž kořeny sahají až k prastaré tradici himalájských jógínských mistrů. Obsahuje jednoduché, ale velmi mocné techniky, pomocí nichž posiluje a vitalizuje celý organismus, od hlavy až k patě. Praktikováním Sukshma Vyayama dochází k otevírání aktivaci energetických drah celého těla a tím je dosahováno stavu rovnováhy všech tělesných systémů, především imunitního, nervového a hormonálního systému. Stav rovnováhy je od nepaměti vnímán jako cesta k trvalému a pevnému zdraví. Pro své působky na lidský organismus bývá tato praxe také často nazývána jógou nesmrtelnosti. Používá silné pránické dechy a vědomě vedené, ohraničené pohyby. Většina technik probíhá ve stoje. Tyto techniky nás dokáží udržet plně v přítomném okamžiku. Hlavou nám neproudí žádné myšlenky, které sem nepatří. Jsme tady a teď, proto můžeme Sukshma Vyayamu vnímat také jako hlubokou meditaci v pohybu.

Mocná praxe, založená na síle DECHU, vede naši vnitřní léčivou energii a životní sílu způsobem, který umožňuje, abychom se my sami stali tvůrci našich životů. Přináší zvnitřnění, zklidnění, propojení s vnitřní podstatou a silou. Získáváme nadhled a máme odvahu konat, měnit.

Lekce Sukshma Vyayamy je vhodná pro každého, bez rozdílu věku či pohlaví.

Lekce o délce 90 minut vede Bc. Jitka Sedláčková
Tel.: 608002646
Email: sukshma.tabor@gmail.com

Cena jednotlivé lekce je 190 Kč. Permanentka 10+1 / 1900 Kč.

WING CHUN
ZÁKLADY SEBEOBRANY

ČTVRTEK 16:00 - 17:00


Věděli jste, že Wing Chun je staré čínské bojové umění pocházející z kláštera Shaolin a je jedním z nejúčinnějších stylů Kung fu, který praktikoval sám Bruce Lee? Lekce budou jemnou a vhodnou formou pro děti představené základní techniky sebeobrany, formou her posilován postřeh a fyzická kondice. Součástí výuky bude také umění správně vyhodnotit "nebezpečné" situace a správně zareagovat.

KURZ JE VHODNÝ PRO DĚTI OD 8 LET I PRO DOSPĚLÉ (lze rozdělit dle věkových kategorií)

Je veden a koncipován zkušeným terapeutem TČM a masérem, Oldou Šiškou.

CENA KURZU ZA POLOLETÍ: 2000 Kč (kapacita míst je omezena, neváhejte!)

Kontakt na lektora a přihlášky emailem: info@tuinamasaz.cz

Tel. 608 653 915

Kraniosakrální terapie