Analýza tělesného složení

V CENTRU ŽIVOTA provádíme diagnostiku složení těla přístrojem InBody 230.

Jde o profesionální přístroj určený k diagnostice a analýze složení těla, který zaručuje jedno z nejpřesnějších měření dostupných v našich podmínkách. Na rozdíl od ručních jednoduchých tukoměrů nebo i speciálních vah neměří jen horní nebo spodní polovinu těla, ale tělo komplexně.

K čemu je vlastně analýza dobrá?

 • InBody230 dokáže změřit nejen lidi s nadváhou či obezitou (váhový rozsah do 250 kg) ale také děti, seniory či sportovce.
 • Užitečné jsou informace o rozložení svalů a tuku a vzájemné vyváženosti jednotlivých partií těla. Zjistíme, jak pracuje váš metabolismus. Také je možné pomocí měření zjistit případné otoky (edémy) v těle, osteoporózu, množství viscerálního (vnitrobřišního) tuku, poruchy příjmu potravy nebo svalovou dysbalanci. Kromě toho budete znát své BMI, procento tělesného tuku, poměr boků a pasu, obvod paže, riziko nadváhy nebo obezity či minimální kalorickou potřebu těla.
 • Pravidelným měřením na přístroji InBody 230 zjistíte, zda je trénink cílený na jednotlivé partie nebo zda dieta pomáhá tam, kde má. Měření vám pomůže odhalit nedostatky.
 • Pravidelné vyšetření na InBody je velmi motivační, jelikož můžete vidět všechny změny, které se v těle odehrávají při změně stravovacích návyků a zvýšení pohybové aktivity.
 • V případě, že se rozhodnete vést zdravý životní styl a pracovat na své kondici, změníte své stravovací návyky a zvýšíte pohybovou aktivitu, budou pro vás výsledky pravidelného měření na InBody, při kterých okamžitě uvidíte všechny změny ve vašem těle, dobrou osobní motivací a vodítkem na cestě ke zdravému způsobu života.

Výsledky analýzy

 • tělesná voda, tělesný tuk, svalová hmota, beztuková hmota, váha
 • BMI, procentuální podíl tělesného tuku, poměr pasu k bokům (WHR)
 • doporučení minimální kalorické potřeby (BMR)
 • hodnocení tukové a svalové tkáně
 • měření v jednotlivých tělesných částech stanovené každou frekvencí zvlášť

Zjednodušeně se v rámci základního měření dozvíte:
Kolik kilogramů z vaší celkové hmotnosti tvoří svalová a tuková tkáň a jakou hmotnost vašeho těla tvoří voda a zda jsou vaše končetiny a trup rovnoměrně zformovány. Přístroj navíc vyhodnotí, kolik kilogramů svalů a tuku by pro vás bylo vhodné celkově přibrat či naopak zredukovat. Také vám navrhne nejrůznější sporty s přesným výpočtem spotřebované energie za jednotku času, tedy kolik vy osobně spotřebujete energie při jednotlivém konkrétním sportu.

Na jakém principu přístroj funguje?

Technologie měření na InBody je unikátní na rozdíl od jiných bioimpedančních přístrojů. Používá přímé měření segmentů (DSM-BIA = světově patentovaná technologie). Má 8 dotykových elektrod. Díky své unikátní technologii nepoužívá empirické odhady, ale pracuje s faktickým měřením. Proto pro výsledek měření není důležitý věk, pohlaví ani sportovní aktivita klienta. Jako jediný přístroj má ve své interpretaci nejen výsledky měření, ale také "normální rozmezí" naměřených veličin = hodnotu, kde by se měl daný jedinec vyskytovat. Výsledky jsou velice přehledné a lehce pochopitelné.

Doporučení před tím, než se půjdete měřit:

Ideální je provádět měření před jídlem nebo vždy minimálně 2 hodiny po jídle. Není vhodné vypít před vyšetřením velké množství tekutin. Při opakovaném měření se snažíme dodržovat vždy stejné podmínky, tedy ideálně ve stejnou dobu. Vhodné je před měřením použít toaletu. Před vyšetřením omezte větší fyzickou aktivitu (intenzivní cvičení apod.), díky dočasným změnám ve složení těla by mohlo dojít ke zkreslení výsledků měření.

Kdo nesmí být změřen?

Vyšetření nemohou podstoupit osoby s kardiostimulátorem a těhotné ženy. Dále osoby s kovovým implantátem.

Jak probíhá měření?

Samotné měření trvá 30 vteřin a není nijak náročné, nebolí. Na měření se nemusíte svlékat. Sundáte si pouze obuv, kovové doplňky (hodinky, šperky...) a naboso se postavíte na přístroj, uchopíte dvě rukojeti a vydržíte v klidu. Po zadání základních údajů do přístroje (výška, věk, pohlaví) již přístroj provede analýzu sám.

Proč pravidelně kontrolovat své tělo na přístroji InBody 230?

 • Zjistíte, zda poměr svalů, tuku, vody a dalších látek je ve fyziologické normě.
 • Zjistíte, zda nemáte příliš útrobního nebo-li viscerálního tuku (malnutrice či nevhodné potraviny ve stravě).
 • Zjistíte, zda budujete své svaly stejnoměrně (vhodné pro sportovce).
 • Ověříte si, že vaše strava je správně nastavená (kalorický deficit).
 • Ověříte si, že váš trénink je správně sestavený (svalové dysbalance).

Využijte této nejmodernější metody diagnostiky analýzy lidského těla a zjistěte, jak na tom skutečně jste.

Cena základní diagnostiky je 350 Kč.

Měření provádí Mgr. Lucie Šormová, absolventka FTVS UK, trenér nejvyšší třídy pro fitness a kulturistiku, výživový konzultant, lektor fitness kurzů pro BP SPORT a lektor zdravotního cvičení a výživy v rámci přednášek pro veřejnost.

Objednávat se můžete na telefonním čísle 776 620 934 nebo skrze email zdravi@luciesormova.cz.